Konkurs: zdobądź pluszową karuzelę z piratami!

19-ty maja uważany jest za Dzień Dobrych Uczynków więc zrób dla siebie dobry uczynek! W końcu wyszło słońce i nareszcie czuć wiosnę. Dzień jest jakiś dłuższy, rano chce się wstawać i wszędzie słychać krzyk dzieci, a place zabaw są przeludnione. Dodatkowo zbliżają się WIELKIMI krokami dwa fantastyczne dni: Dzień Matki i Dzień Dziecka. Z tej okazji mam dla Ciebie niespodziankę, a właściwie niespodziankę dla maluszka, którego możesz obdarować taką oto karuzelą:

Fajna,prawda?

Kiedyś pisałam już czy karuzela w ogóle jest potrzebna. Masz zdanie podobne co ja? Możesz teraz w prosty sposób zgarnąć karuzelę z piratami dla twojego bobasa. Szczegóły poniżej 🙂

Zasady Konkursu:

 1. Konkurs kierowany jest dla:
  a) stałych czytelników bloga SmakiMacierzynstwa.pl – jesteś nim kiedy subskrybujesz co najmniej nasze powiadomienia o nowych konkursach

  Kliknij tutaj aby dostać powiadomienie o nowych konkursach na blogu

  Dam Ci znać o nowych konkursach! Chcesz?

  Wystarczy, że podasz swój e-mail

  oraz imię

  Wybierz listę(y):


  b) lub fanów SmakiMacierzynstwa i Canpol babies na Facebook’u.
  Jeżeli jeszcze nim nie jesteś to możesz to nadrobić tu:

 2. Dodatkowo jeżeli uważasz, że konkurs jest warty polecenia to miło nam będzie jak udostępnisz go na swojej tablicy. Możesz też zaprosić znajomych do zabawy (nie jest to jednak warunek konieczny).
  Możesz to zrobić tutaj:

 3. Zadanie konkursowe

  Jako, że 26-ty maja czyli Dzień Mamy już tuż tuż napisz jaka jest dla Ciebie JEDNA najważniejsza wartość w życiu, którą chciałabyś przekazać swojemu dziecku/dzieciom.

 4. Zgłoszenia można dodawać na blogu pod tym wpisem lub pod wpisem na Facebooku na profilu Smaki Macierzyństwa.

Konkurs trwa od 19-05-2017 do 26-05-2017

Regulamin:

 1. Sponsorem konkursu jest Canpol babies, a organizatorem blog SmakiMacierzynstwa.pl
 2. Nagrodą w konkursie jest karuzela pluszowa „piraci”. Konkurs wygrywa 1 osoba.
 3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w ciągu 3 dni od zakończenia konkursu w tym wpisie.
 4. Po ogłoszeniu zwycięzcy zobligowany on jest do przesłania danych adresowych do wysyłki nagrody na adres ania@smakimacierzynstwa.pl w terminie 3 dni.
 5. W przypadku nieprzekazania danych adresowych przez zwycięzcę w ww. terminie traci on prawo do nagrody i zostanie ogłoszony kolejny zwycięzca.
 6. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez Organizatora oraz firmę Canpol I Sp. z o.o. SKA ich danych osobowych na potrzeby organizacji konkursu i wysyłki nagród. Dane uzyskane w związku z organizacją konkursu będą wykorzystywane zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2002.101.926 ze zm.)

POWODZENIA!

(update 29-05-2017) WYNIKI KONKURSU:

Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w konkursie zarówno tym osobom, które walczyły o nagrodę na blogu jak i tym, które swoje odpowiedzi zamieściły na Facebooku. Zwycięzca może być tylko jeden 🙂 i jest nim:

 1. Karina M (zgłoszenie na Blogu) „Trudno jest odnieść się do jednej wartości, którą należałoby przekazać swoim dzieciom. Jako matka dwójki chłopców myślę, że każde dziecko potrzebuje „wyposażenia” w paletę wartości…”

GRATULUJĘ!

Proszę o przesłanie danych do wysyłki na adres ania@smakimacierzynstwa.pl zaznaczając w tytule „Konkurs – karuzela Canpol babies” do dnia 01.06.2017. Jeżeli do tego dnia nie otrzymam informacji wybrany zostanie kolejny zwycięzca.

Chcesz poznać więcej praktycznych rad doświadczonych mam?

Dzięki moim wpisom oraz komentarzom setek mam Twoje macierzyństwo będzie łatwiejsze! :-)

 • Wyślę Ci najnowsze artykuły + unikalne treści tylko dla czytelników newslettera

Najpewniej zainteresuje Cię też:

 • Karina M

  Trudno jest odnieść się do jednej wartości, którą należałoby przekazać swoim dzieciom. Jako matka dwójki chłopców myślę, że każde dziecko potrzebuje „wyposażenia” w paletę wartości. Bez kręgosłupa moralnego szybko zagubi się w świecie, w którym fundament światopoglądowy poddaje się wszelkim manipulacjom a moralność i dobroć są obśmiewane, deptane lub rozumiane jako oznaka słabości. W związku z tym, swoim dzieciom chciałabym dać pewien drogowskaz, aby nigdy nie zatraciły poczucia własnej wartości, nie zatraciły się w świecie obłudy i kłamstwa, aby umiały szanować i kochać ludzi, doceniać życie i umieć cieszyć się z niego. To niezwykle trudne lecz ważne aby być szczęśliwym. I tu pojawia się ważniejszy dylemat: należałoby zadać pytanie, nie jaką wartość czy wartości przekazać lecz JAK wprowadzić dziecko w świat wartości? Skoro nikt nie jest idealny? Ja sama też nie jestem, a dziecku trzeba pokazać, można powiedzieć, próbować nakazać ale wartości kształtują się w człowieku poprzez obserwacje, w dziecku poprzez obserwacje rodziców. Dzieci wyczuwają kłamstwo i fałsz na odległość. Żeby nauczyć, ukształtować pewne wartości trzeba to pokazać własną postawą.
  Więc zastanawiam się co ja jako malutki, nieidealny, popełniający błędy człowiek mogę przekazać swojemu dziecku aby uwierzyło, aby naprawdę ukształtować w nim wartość, pokazać i nauczyć poprzez swoją postawę. I znalazłam tę wartość – i jest prawdziwa i niezachwiana i nie do zakwestionowania… Moją wartością w życiu są moje dzieci…
  Więc jeśli miałabym wyodrębnić jedną i najważniejszą wartość, to nie będę oryginalna i powiem MIŁOŚĆ. I tu będę zawsze wiarygodna i prawdziwa. A pod tym słowem „MIŁOŚĆ” kryje się mozaika mnóstwa wartości: miłość do drugiego człowieka a więc szacunek i empatia, miłość do Boga a więc dekalog, miłość do świata a więc poszanowanie piękna i umiejętność cieszenia się każdym dniem i na końcu miłość do siebie samego a więc docenianie własnego zdrowia i dążenie do doskonałości.
  Mam nadzieję, że moje dzieci wyrosną na mądrych dorosłych ludzi, nie zatracając po drodze dziecięcej ufności w ludzi i świat, będą kierować się w życiu pewnymi wartościami. Zrobię wszystko co w mojej mocy aby zawsze miały w głowie i w sercu pewien drogowskaz, w spadku po swoich rodzicach.

 • Maria

  Myślę, że nie będę oryginalna jak napiszę, że najważniejszą wartością jaką chciałabym przekazać moim dzieciom jest MIŁOŚĆ. Zgodnie z tym co mówił nasz papież Jan Paweł II:
  „To miłość nawraca serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siłę zła, egoizmu i strachu”.

 • anna sos

  Jest wiele wartości, które jako mama chciałabym wpoić mojej córce, ale niewątpliwie najważniejszą z nich jest miłość. Bardzo często w dzisiejszych czasach zapominamy co w życiu jest ważne, natłok codziennych obowiązków sprawia, że żyjemy z dnia na dzień, obok siebie. Poświęcanie każdej minuty swojego czasu rodzinie, wspólne życie a nie obok siebie jest czymś co tą miłość pielęgnuje. Pragnę nauczyć córkę miłości, by zawsze gdy na mnie spojrzy widziała ja w moich oczach. nauczyć ją okazywania jej także innemu człowiekowi. Mam nadzieję, że wyrośnie w przyszłości na wspaniała kobietę, pełną miłości dla drugiego człowieka.

 • Marta

  Chciałabym mojemu synkowi wpoić wiele wartości, ale najczęściej myślę o szczerości. Nie mam na myśli wyłącznie prawdomówności czy brutalnego mówienia, co się myśli, nawet kosztem czyichś uczuć. Myślę o szczerości w kontekście życia w zgodzie ze swoimi zasadami, niezależności myślenia, autentyczności i pewnej odwagi, jakiej wymaga życie wbrew utartym schematom. To także umiejętność wyłuskiwania spośród natłoku marketingowych pokus tego, co jest mi bliskie, co popieram i co chcę wspierać. To także umiejętność odróżniania fałszu od prawdziwych przesłanek. Chciałabym, żeby mój syn wyrósł na uczciwego i szczerego mężczyznę.

 • Paulina Rogulska

  Wierzę, że będę potrafiła przekazać swojemu Synkowi piękną wartość, jaką jest odwaga. Odwaga przejawiająca się nie tylko w bohaterskich czynach, jak stanięcie w obronie wyszydzanego kolegi. Mam na myśli także odwagę, jaka wyraża się w umiejętności przyznania się do winy i wzięcia konsekwencji na własne barki. Odwagę, będącą synonimem asertywności – aby mój Syn potrafił powiedzieć „nie” uprzejmie, ale i stanowczo, jeśli tego będzie wymagała sytuacja. Aby znał swoje granice i nikomu nie pozwolił ich przekraczać. Chcę mu przekazać odwagę, która pozwoli mu realizować swoje pasje i marzenia; odwagę do uwierzenia we własne siły i możliwości. Odwagę bycia SOBĄ, a nie podporządkowania się schematom, stereotypom i rolom społecznym. Odwagę do czerpania ze świata pełnymi garściami, z uśmiechem na ustach i otwartymi na ludzi ramionami.

 • Macdzia

  Ale fajnych temat..a można go wzbogacić zdjęciem?

 • Wioleta

  Najważniejszą wartością, którą chcę przekazać swoim dzieciom jest szacunek do innych ludzi. Ważne jest by umieć zrozumieć drugiego człowieka- wtedy jest łatwiej funkcjonować w tej trudnej rzeczywistości.

 • Karina

  Bardzo ważną wartością spośród wielu, które chciałabym przekazać swoim dzieciom jest miłość. Miłość do drugiego człowieka i do siebie samej. Jest wiele wartości bardzo, bardzo ważnych jak np. dobroć, szacunek, zrozumienie, ale wydaje mi się że tak miłość jest najważniejsza.

 • Bogusia

  Najważniejszą wartość jaką chciałabym przekazać swojej córce to szacunek do siebie samej. Aby nigdy nie pozwoliła sobie na to, aby ktoś inny ją obrażał czy nazywał „gorszą”. Musi znać swoją wartość i siebie szanować bo jeżeli sama nie będzie potrafiła się szanować to ludzie z jej otoczenia też nie będą mieli do niej szacunku.

 • Urocza jest 🙂 U nas jednak już o kilka lat za późno na taki gadżet 😉

 • Jeżeli musiałabym dokonać wyboru jednej najważniejszej dla mnie wartości życiowej to chciałabym nauczyć mojego dziecka tego by właśnie znało swoją wartość. Żeby nigdy nie poczuło się gorsze od innych i żeby zawsze dążyło do postawionego sobie celu i nie poddawało się, kiedy ktoś będzie próbował podciąć mu skrzydła. Jeśli tak będzie to z całą pewnością poradzi sobie w życiu.

 • Iwona

  Według mnie najwazniejzsza wartość w życiu to DOBROĆ. Chciałabym wychować moje dziecko na dobrego człowieka, który umie dostrzec obok drugiego człowieka i podzielić się z nim tym co ma. Żeby był wrażliwy na krzywdę innych ludzi, umiał stanąć w obronie słabszych i nie był obojętny gdy wokół niego dzieje się coś złego tylko reagował. Chciałabym żeby moje dziecko kierowało się zasadą ze dobro powraca i tyle ile damy innym z siebie tyle dostaniemy i ze czyniąc dobro stajemy się szczesliwsi.

 • Monika Stancel

  Najważniejsza wartość w życiu – dobroć. Chciałabym wychować moje dziecko tak, aby było dobry człowiekiem. Pragnę aby było szczęśliwe, ale nie kosztem innych, żeby czuło że jest wartościowym i wspaniałym człowiekiem, ale nie lepszym od innych. Podanie pomocnej dłoni i uśmiech drugiego człowieka jest na prawdę ważna, a okazywana przez nas dobroć zawsze wraca jak bumerang i sprawia, ze jesteśmy szczęśliwymi ludźmi.

 • Ola Krzemińska

  Wartością dla mnie najważniejsza jaka chciałabym przekazać mojemu dziecku jest Miłość. Aby moje dziecko kochało i potrafiło ta miłość okazywac. To jest mój cel. Zapraszam

 • Nurse Poland

  Ta jedna, jedyna wartość, która wg mnie jest ważna, o ile nie najważniejsza to SZACUNEK: do siebie i do innych- niezależnie od ich koloru skóry, stanu majątkowego, orientacji, stanu zdrowia. Szacunek dla rówieśników i starszych osób; dla ludzi, którzy wykonują różne zawody. Chciałabym, aby moje dziecko tak postępowało 🙂