Recenzja: Spacerówka RECARO Easylife

Wózek spacerowy Easylife opinie zbiera przednie. Jednak czy marce Recaro naprawdę udało się stworzyć wózek wart polecenia? Na stronie producenta możesz przeczytać „RECARO Easylife jest ultralekkim, nowoczesnym wózkiem spacerowym stworzonym z myślą o wygodzie całej rodziny.” Wygoda całej rodziny? Czyli ktoś zadbał nie tylko o zadowolenie tego najmniejszego, wymagającego klienta, ale też o  komfort rodziców? Sprawdzimy! 🙂

Od początku byłam całkiem pozytywnie nastawiona do wózka Recaro Easylife ze względu na to, że mam już produkty związane z tą marką, z których jestem zadowolona. Jakie? Przede wszystkim fotelik samochodowy i w produkty wspomniane w tym wpisie. Powiem Ci jednak, że samą mnie zaskoczył werdykt jaki postawiłam po kilkunastu godzinach spacerów tym wózkiem. Jaki? Czytaj koniecznie do końca…

Idealny wózek spacerowy?

Na początku warto zadać kluczowe pytanie: Jaka jest dla Ciebie idealna spacerówka? Oczywiście, odpowiedź jest jedna: To zależy! Jasna sprawa, że zależy od oczekiwań właśnie. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim w jakim wieku jest Twoje dziecko, gdzie zamierzasz jeździć wózkiem, czy masz zamiar zabierać go w podróż, czy będzie często przenoszony, itp. A Ty jakie masz oczekiwania wobec drugiego wózka zaraz po gondoli, w którym będziesz wozić swój najmniejszy Skarb?

Moje najważniejsze kryteria:

Waga – kiedy mieszkasz w mieście i każde wyjście wiąże się ze znoszeniem i wnoszeniem wózka na klatkę, do wózkowni, albo najgorszym przypadku do mieszkania to wiesz o czym mówię. Dlatego jeżeli nie mieszkasz np. w górach i nie będziesz poruszać się w trudnym terenie to ciężkie pompowane koła lepiej sobie daruj. Dodatkowe kilogramy są w tym przypadku zupełnie niepotrzebne.

Rozmiar po złożeniu, a także poręczność i  łatwość składania/rozkładania. Często poruszasz się samochodem? Jednak nie mam tu na myśli tylko dłuższych wyjazdów, ale również podróż do np. centrum handlowego. Jeżeli tak to szybkość składania/rozkładania spacerówki jest dla Ciebie kluczowa. W perspektywie dalszych wyjazdów, kiedy w bagażniku każda przestrzeń ma znaczenie również rozmiar wózka po złożeniu i poręczność jest bardzo istotna.

Czy tymi cechami może pochwalić się wózek spacerowy Recaro Easylife?

Cechy wózka spacerowego Recaro Easylife:

 • Waga – zdecydowanie jeden z najlżejszych wózków w swojej klasie: 5,7 kg – mega lekki, bez problemu w jednej ręce możesz trzymać złożony wózek, a w drugiej dziecko. Aproppo jednej ręki. Easylife nie jest to typowa spacerówka-parasolka z dwoma rączkami. Dzięki temu daje się z łatwością prowadzić z użyciem jednej ręki.
 • Rozmiar po złożeniu – rozmiar ma tutaj duże znaczenie 😉 Recaro Easylife jest mały, dokładne wymiary po złożeniu to: Długość: 29cmSzerokość: 49cmWysokość: 59cm. Dzięki takim gabarytom wózek zmieści się do każdego bagażnika samochodowego, a przy pakowaniu na dłuższy wyjazd pozwoli łatwiej zorganizować przestrzeń bagażową. Często długa i o nieregularnych kształtach spacerówka-parasolka przysparza sporo problemów podczas pakowania do auta.
 • Łatwość składania/rozkładania jedną ręką – po prostu: przekręć uchwyt rączki zgodnie ze strzałką i pchnij wózek do ziemi. Mechanizm zablokuje się kiedy wózek będzie do końca złożony. Wózek jest tak zaprojektowany, że przed złożeniem nie musisz demontować dodatkowych elementów takich jak uchwyt na kubek czy barierka ochronna. Po złożeniu odkryjesz kolejną wyjątkową cechę, a mianowicie to, że wózek sam stoi – nie musisz go o nic opierać. Dzięki temu wszyscy zmuszeni trzymać spacerówkę w mieszkaniu odetchną stawiając ją przedpokoju nie zagracając przy tym pomieszczenia.
 • Skrętne podwójne amortyzowane kółka z możliwością blokady do jazdy na wprost – są szczególnie przydatne kiedy trafimy na jakąś dziurawą drogę czy nawet kostkę brukową.
 • 5 punktowe pasy bezpieczeństwa – ten punkt chyba nie wymaga komentarza.
 • hamulec „push-push” – czyli z prawej strony naciskamy, aby zablokować koła, a z lewej aby odblokować. Świetne zwłaszcza w sytuacji kiedy masz świeżo zrobiony pedicure, piękne sandałki i nie musisz wykorzystywać ich do odblokowania wózka. Twój facet pewnie tego nie zrozumie, ale Ty wiesz o czym mówię, prawda?
 • daszek z ochroną UV
 • przewiewna siatka zapewniająca wentylację
 • kosz w sam raz na torebkę 😉
 • cena – około 1200 zł. Wydaje mi się, że  jest całkiem przystępna jak na wózek, który możesz zabrać ze sobą niemal wszędzie. Biorąc pod uwagę, że wózek może posłużyć  już od od 6 miesiąca życia do 15 kg wagi dziecka jest to „inwestycja” na lata.

Dodatkowe akcesoria:

Wózek wózkiem, ale jest jeszcze „osprzęt” 😉 Chyba wszyscy kochamy dodatkowe gadżety ułatwiające życie. W przypadku Easylife są to:

 • osłona przeciwdeszczowa
 • dokładnie dopasowana moskitiera
 • elegancka i praktyczna torba transportowa. Świetne rozwiązanie na dalsze wyjazdy, kiedy sprytnie możemy potraktować wózek jako dodatkową niedużą „walizkę” o regularnych kształtach. Praktyczna i poręczna. Posiada wygodny pasek na ramię. I najważniejsze to chroni wózek przed zabrudzeniami  i zniszczeniem.
 • Barierka ochronna czyli tzw. pałąk
 • uchwyt na kubek
 • adaptery do fotelika RECARO Privia
 • parasolka

Wady wózka Recaro Easylife?

Jak wiadomo nawet najlepsze egzemplarze mają jakieś swoje wady. Bolączka wózka Easylife ukazała się w momencie prowadzenie go przez mojego męża. O czym mowa? o rączce, która nie jest regulowana. Jak dla mnie jej wysokość jest idealna, ale dla Tomka jest trochę za nisko.  Rączka jest na wysokości 104 cm.

Podsumowując

Dla mnie synonimem spacerówki jest zwinność, lekkość i łatwość obsługi czyli prostota składania/rozkładania. Mój werdykt: Recaro Easylife spełnia wszystkie te kluczowe założenia.

Recaro Easylife możesz zabrać wszędzie! nawet na zakupy do niewielkiego, osiedlowego sklepiku… z ciuchami. 😉 Zmieści się wszędzie! W dodatku sama go zniesiesz, wniesiesz, rozłożysz i włożysz bez potrzeby męskiej ręki u Twojego boku. Świetne prawda? Jak dla mnie spełnia wszystkie moje wymagania i potrzeby, dlatego zdecydowanie polecam!

Masz (w planach) spacerówkę RECARO EasyLife?
Jakie są Twoje spostrzeżenia?

wpis powstał dzięki współpracy z RECARO Polska

Najpewniej zainteresuje Cię też: