Porządna torba do wózka – jak ją wybrać?

Torba do wózka powinna być funkcjonalna, pojemna, a jednocześnie modna i elegancka! Ale na co konkretnie zwracać uwagę poszukując dobrej torby do wózka? Zebrałam dla Ciebie najważniejsze cechy jakich warto wypatrywać podczas poszukiwań.

Na rynku mamy wiele firm, które w swojej ofercie mają bardzo dużo różnych modeli, a każdy z nich zachwyca nas inną funkcjonalnością lub jakimś detalem. Zanim powiem Ci jaką w końcu torbę wybrałam muszę przejść do małej spowiedzi bo zgrzeszyłam złymi wyborami zanim dokonałam tego właściwego.

Moje grzechy główne

Grzech pierwszy: Zanim jeszcze urodził się Wiktorek przypadkowo w jakimś sklepie podczas codziennych zakupów z mamą zobaczyłam, że jest na promocji torba do wózka. Pomyślałam sobie,  że przecież nie mam jeszcze żadnej torby, a ta jest całkiem ładna, taka dziecięca i bardzo tania – przyznam szczerze, że nie przemyślałam na spokojnie sprawy tylko pod wpływem emocji na widok torby ze ślicznym misiem kupiłam. To była bardzo zła decyzja. Nie dość, że torba ograniczała się do jednej większej, jednej bardzo malutkiej przegródki i jakiejś siateczki z tyłu, która szybko się rozerwała to dodatkowo wykonana była z tak taniego i niepraktycznego materiału, że za chwilę musiałam rozglądnąć się za zakupem drugiej.

Grzech drugi: I tu drugi raz muszę uderzyć się w pierś ponieważ znowu kupowałam na szybko, chyba przed jakimś wyjazdem bo potrzebna była na gwałt, a że zamawiałam kilka rzeczy na wyjazd od konkretnego sprzedawcy więc znowu ładny wygląd, szybka wysyłka, tym razem co prawda większa liczba kieszonek, zaważyły i torba za dwa dni była u mnie w domu. Kolejna zła decyzja. Torba co prawda okazała się dużo lepsza od tej pierwszej, ale z funkcjonalnością na jakiej mi zależało miała niewiele wspólnego. Przede wszystkim zupełnie tego nie planując zrezygnowałam z podręcznej torebki dla siebie na rzecz torby do wózka. Uważałam, że przecież jestem w stanie wszystko zorganizować w jednej torbie.

Przed wyborem kolejnej torby postanowiłam spędzić trochę czasu i na spokojnie poszukać tej odpowiedniej dla mnie. Mówią, że najlepiej uczyć się na błędach, a mama bardzo szybko powinna weryfikować swoje błędy więc polecam:

Ucz się na błędach – na moich błędach!

Wyciąganie wniosków z moich błędów na pewno będzie szybsze i tańsze 😉

Zatem polecam zwracać uwagę na:

 1. Ilość kieszonek, przegródek i ich rozmieszczenie

  To niezwykle ważne, aby torba miała kilka oddzielnych przegródek. Do takiej torby pakujemy nie tylko środki pielęgnacyjne dla dziecka, ale także jedzenie, maskotki i bardzo często nasze „mamine” podręczne rzeczy. Fajnie, jeżeli możemy sobie wszystko dobrze rozmieścić. Po pierwsze dlatego, aby nie mieć problemu ze znalezieniem konkretnej rzeczy, a po drugie aby zachować podstawowe zasady higieny.

 2. Regulowany pasek

  Niektóre torby mają stałą długość paska. Ja jednak zwróciłabym uwagę na te z regulowanym paskiem, aby można było wykorzystać tą torbę nie tylko do wózka, ale także aby dobrze wyglądała przewieszona przez ramię czy trzymana w ręku.

 3. Waga torby do wózka

  Jak już wspomniałam wyżej w takiej torbie nosimy mnóstwo rożnych rzeczy zarówno tych dla maluszka jak i dla siebie. Same te rzeczy sporo ważą po co więc kupować torbę, która doda nam jeszcze kilka niepotrzebnych kilogramów do dźwigania.

 4. Odpowiednie mocowanie do ramy wózka

  Niektórzy producenci nie liczą na to, że torba przewieszona przez rączki wózka musi wisieć i koniec. Czasami torba do wózka posiada specjalny system mocowania. Zapobiega to zsuwaniu się z ramy wózka np. przy wyciąganiu czegoś z wnętrza. Nam mamom łatwo o zdenerwowanie, a zsunięcie torby z rączek wózka powodujące jego przewrócenie przy próbie wyciągnięcia pieluszki, mając jednocześnie przygotowanego na przewijaku malucha na pewno nastroju nie poprawi.

 5. Dodatki np. przewijak, opakowanie termoizolacyjne

  Takie dodatkowe gadżety nie są co prawda najważniejsze, ale fajnie jeżeli producent dorzuca nam coś od siebie zwłaszcza jeżeli są to rzeczy, które mogą nam pomóc i ułatwić wiele spraw.

 6. Materiał z jakiego torba do wózka jest wykonana

  To ważne, aby wziąć pod uwagę rodzaj materiału z jakiego wykonana jest torba zwłaszcza jeżeli będziemy w niej przenosić jedzenie dziecka czy środki pielęgnacyjne. Powinien to być odpowiedni materiał odporny na wilgoć i zabrudzenia, a także łatwy w czyszczeniu.

 7. Pakowność torby

  Oprócz wspomnianej wyżej ilości kieszonek i przegródek w torbie ważna jest również ich wielkość i pojemność. Zależy nam przecież na tym, aby w torbie znalazły się wszystkie potrzebne rzeczy, a jednocześnie, aby torba wyglądała zgrabnie, a nie jak wypchany worek.

 8. Wygląd torby

  I nie chodzi tu o ładny dziecięcy wzór, czy pastelowe kolory. Warto wybrać taką, która nie będzie za bardzo rzucać się w oczy (np. odbiegać kolorystycznie od wyglądu wózka lub naszego stylu ubierania się). Myślę, że warto też wziąć pod uwagę czy z taką torbą nie będzie miał oporów wybrać się na spacer tatuś dziecka.

Ostatecznie znalazłam!

Znalazłam torbę Babymel London model Satchel. Jest strzałem w dziesiątkę zarówno na krótki spacer jak i na dłuższą wyprawę. Świetnie prezentuje się przypięta do wózka, ale także kiedy przewieszę ją przez ramię, jednak lista zalet jakie mogę jej przypisać jest dużo dłuższa.

torba-na-spacer-z-dzieckiem1

Super prawda? O to mi właśnie chodziło! Klasyczny, elegancki wygląd, uniwersalny kolor dzięki czemu idąc na spacer również czasem kapryśny tata wyjdzie (mam nadzieję 😉 ) bez gadania.

torba-na-spacer-z-dzieckiem3

Jest odpowiedniego rozmiaru, oprócz głównej przestrzeni posiada cztery przegródki, sporą kieszeń pod zapięciem z przodu oraz małą kieszonkę z boku na drobiazg. Czyli tak jak właśnie szukałam.

torba-na-spacer-z-dzieckiem2
torba-na-spacer-z-dzieckiem4torba-na-spacer-z-dzieckiem5

W zestawie znajduje się przewijak, który idealnie mieści się w jednej z przegródek. W gratisie jest też opakowanie termoizolacyjne na butelkę. Ja chyba nie zrezygnuję z mojego turbo trzymającego ciepło opakowania termoizolacyjnego (na zdjęciu), ale komuś może się przydać.

Torba czeka na pierwszy spacer niedługo po narodzinach Arturka, czego nie można powiedzieć o wózku-gondoli. Dla przymiarki natomiast spróbowałam jak obsłużyć „skomplikowany” 😉 system mocowania na spacerówce i zdecydowanie daje radę. Banalnie proste.

torba-na-spacer-z-dzieckiem7torba-na-spacer-z-dzieckiem9
torba-na-spacer-z-dzieckiem8torba-na-spacer-z-dzieckiem6

W torbie reguluję długość paska i zarzucam też na ramię albo biorę do ręki a potem w drogę! 🙂

torba-na-spacer-z-dzieckiem10
torba-na-spacer-z-dzieckiem11

P.S. Tutaj ją znalazłam www.torbydlamam.pl a pełny katalog toreb firmy Babymel do przejrzenia tutaj.

I co fajna? A Ty jakie miałaś przygody z torbą do wózka?

Najpewniej zainteresuje Cię też: