Jak najlepiej podróżować z dziećmi?

Pierwsza, długa, rodzinna podróż… Dopiero przed Tobą? Jeżeli tak to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli masz ją już na swoim koncie to daj znać jak ona wyglądała u Ciebie, ale też zachęcam do przeczytania poniższych wskazówek, może akurat z jakiejś skorzystasz w kolejnej podróży 😉
Podróżowanie z całą rodziną może być wyzwaniem. Istnieje jednak kilka małych rzeczy, które możesz zrobić, aby podróż była prostsza i przyjemniejsza.

Wybierz odpowiedni kierunek

Które dziecko nie kocha plaży? Możemy się zrelaksować, zbudować zamki z piasku. Każda plaża jestok, jeśli tylko mamy piasek i fale, które zapewniają rozrywkę dzieciom przez wiele dni. Następnie możesz zainteresować się kulturą, zwiedzaniem i muzeami w pobliżu, aby trochę odpocząć od słońca. Wszyscy szczęśliwi. Jeśli nie jesteś typem plażowicza, może spróbuj odwiedzić parki narodowe. Wakacje w parkach narodowych mają charakter edukacyjny i umożliwiają wszystkim wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Rodzice ćwiczą, a dzieci spalają energię biegając na zewnątrz. Spędzanie czasu w naturze łagodzi stres, a który rodzic tego nie potrzebuje? Niezależnie od wieku dzieci, parki narodowe świetnie się do tego celu nadają.
Specjalna okazja?
A może Legoland w Danii? W Billund w Danii znajduje się małe królestwo Hotel Legoland. W ofercie znajdziesz Pokój Księżniczki, Pokój Rycerza, czy pełen klocków Pokój Lego. Na świecie istnieje wiele wspaniałych hoteli, przygotowanych specjalnie dla dzieci. Nie trzeba lecieć do Disneylandu, żeby zapewnić dzieciom podobne atrakcje w nieco tańszym miejscu.

Co z ulubioną bajką?

Jeśli dziecko chce obejrzeć kolejny odcinek ulubionej wieczorynki, a w danym kraju polska telewizja nie jest dostępna, warto wypróbować VPN. Jest to wirtualna sieć prywatna, czyli możliwość wirtualnej zmiany lokalizacji Twojego urządzenia. W ten sposób możesz dalej oglądać ulubione programy za granicą, na tablecie lub laptopie.

Zarezerwuj i zaplanuj z wyprzedzeniem

Niezależnie od tego, czy jesteś na kempingu, czy w hotelu, warto dokonać rezerwacji wcześniej. Próba zachowania spontaniczności podróży, tak jak za czasów gdy nie miałeś dzieci, po prostu się nie opłaca. Trasę dostosuj do potrzeb każdego członka rodziny, nie tylko dziecka.
Po pierwsze, wybierz miejsca docelowe i zajęcia, które będą przyjemne dla wszystkich członków rodziny. Pozwolenie starszym dzieciom na wypowiedź na temat tego, co chciałyby robić, sprawi, że będą zaangażowane i podekscytowane podróżą. Jednym ze sposobów uczenia się cierpliwości i kompromisu jest także równowaga między zajęciami dla dorosłych a zajęciami zorientowanymi na dzieci.

Gdzie usiąść w samolocie?

To, gdzie można usiąść w samolocie z małym dzieckiem, jest czasem podyktowane konstrukcją samolotu. Zastanów się, gdzie będzie Wam najlepiej. Warto zapłacić dodatkowo, żeby mieć pewność, że usiądziecie wszyscy razem w wygodnym miejscu. Siedzenie na samym końcu samolotu oznacza, że przeszkadzasz mniejszej liczbie osób oraz masz toalety w pobliżu. Czasami jednak siedzenia te nie rozkładają się całkowicie, a tył samolotu może być głośny.

Zachowaj spokój

Pamiętaj, aby przyjechać na lotnisko wcześnie i zostawić margines czasu, gdyby coś poszło nie tak. Odprawa na lotnisku, przechodzenie przez kontrolę bezpieczeństwa, kupowanie przekąsek i napojów, wejście na pokład samolotu – wszystko to zajmie więcej czasu niż w przypadku podróży bez dziecka. Na pewno nie chcesz spóźnić się na lot, ponieważ zajęło dodatkowe 10 minut, aby Twój wózek i butelki przeszły przez zabezpieczenia. Potem utkniesz na lotnisku i czekasz na zmianę terminu z nieszczęśliwymi dziećmi. Zaufaj mi, to nie jest fajne!

Najpewniej zainteresuje Cię też: