W ciąży u kosmetyczki: które zabiegi są w 100% bezpieczne?

Wizyta u kosmetyczki kiedy jesteś w ciąży stoi pod znakiem zapytania? Pewnie spotkałaś się z opinią, że jako przyszła mama powinnaś omijać salony kosmetyczne szerokim łukiem i na te parę miesięcy dać sobie spokój z relaksowaniem się właśnie w ten sposób. Ciąża i okres laktacji jest faktycznie bardzo wyjątkowym, specyficznym i zarazem bardzo szczególnym czasem w życiu każdej kobiety. W tym okresie kiedy zachodzi tyle zmian hormonalnych skóra lubi płatać figle, pojawiają się wypryski, wygląda się tak jakoś inaczej. Zresztą:

piękniejesz kiedy w brzuszku rozwija się chłopczyk, a tracisz na urodzie jak córeczka. Prawda? 😉

Czy w ciąży masz zapomnieć o jakichkolwiek zabiegach u kosmetyczki?

Zdecydowanie nie! Owszem wszelkie zabiegi z użyciem kwasów, zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, prądów czy lasera są nie wskazane dla kobiet w ciąży. Natomiast zabiegi nawilżające, pielęgnacyjne, relaksacyjne są wręcz polecane. Polepszają one jędrność skóry, odświeżają, nawilżają. Z kolei odpowiednie masaże zmniejszają obrzęki, napięcie, poprawiają krążenie i przede wszystkim działają relaksująco.

W którym tygodniu ciąży do kosmetyczki?

Najlepiej w drugim trymestrze ciąży. Wydaje mi się, że jest to najlepszy czas ciąży. Nie ma już tak dużego zagrożenia poronieniem, kończy się czas organogenezy, kobieta czuje się już spokojniej i dostaje dużo energii. Ja zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży najlepiej właśnie wspominam ten czas.

A jak z kosmetyczką po ciąży?

Połóg czyli około 4-6 tygodni po porodzie to czas, w którym dochodzisz do siebie, cieszysz się maleństwem i pomalutku odnajdujesz się w nowej rzeczywistości. To czas kiedy zdecydowanie możesz sobie odpuścić wizyty u kosmetyczki i dać szansę ciału, skórze na chwilę samodzielnej regeneracji. Moja znajoma doświadczona kosmetyczka podpowiedziała mi, że w tym czasie niektóre zabiegi nadal pozostają niebezpieczne. Wiadomo, że wiele zależy od danego organizmu, każdy jest inny więc warto po prostu wsłuchiwać się w siebie. Połóg jednak nie trwa wiecznie i po tym czasie możesz spokojnie rezerwować dla siebie termin 🙂

Okres laktacji a wizyta u kosmetyczki?

Jeżeli nie ma jakiś istotnych przeciwwskazań to możesz sobie pozwolić na zabiegi kosmetyczne praktycznie bez większych ograniczeń. Oczywiście uważaj na piersi, aby nie uszkodzić kanalików mlekowych. Jednak jeżeli powiesz o tym fakcie doświadczonej kosmetyczce lub lekarzowi medycyny estetycznej z pewnością będzie wiedział jak postępować 🙂

Jakie zabiegi dedykowane dla kobiet w/po ciąży?

Jak wiesz, liczba zabiegów dla kobiet w/po ciąży jest ograniczona, dziś chciałam zwrócić Twoją uwagę na wyróżniającą się terapię. Pod koniec czerwca miałam przyjemność uczestniczyć w premierze tej innowacyjnej technologii. Mowa o wodorowym oczyszczaniu skóry Hydroimpact. Zabieg ten możesz wykonywać zarówno w trakcie ciąży jak i po porodzie.

Czym jest Hydroimpact?

Jest to pierwsza na świecie terapia wodorowa dla skóry, która od teraz dostępna jest w Krakowie w Scopia Estetic Clinic. Hydroimpact wykorzystuje innowacyjną metodę dogłębnego oczyszczenia skóry. Poprzez działanie czystego wodoru zatrzymuje procesy starzenia komórek, redukując wolne rodniki. Sam zabieg jest szybki i przyjemny. Całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny dla skóry bardzo wrażliwej. Zabieg ma działanie nie tylko  oczyszczające, ale także ujędrniające i przeciwzmarszczkowe.

Wskazaniem do tego zabiegu jest:

  • każdy rodzaj cery
  • skóra zanieczyszczona
  • cera naczyniowa
  • cera trądzikowa
  • zmarszczki
  • brak jędrności
  • przebarwienia
  • przygotowanie do zabiegów medycyny estetycznej

Ani ciąża, ani karmienie piersią nie są przeciwwskazaniem abyś mogła zrelaksować się i poprawić wygląd swojej skóry dzięki Hydroimpact.

Jakie efekty daje Hydroimpact?

Zwykle do wszelkich nowości podchodzę z rezerwą, dlatego cieszę się, że widziałam to na własne oczy. Według mnie Hydroimpact jest warty polecenia szczególnie dla kobiet, dla których inne zabiegi są przynajmniej czasowo niedostępne. Po wszystkim skóra była oczyszczona, ujędrniona oraz zyskała wyjątkową świeżość.

Jakie zabiegi kosmetyczne po ciąży?

Świetnym wyborem, zwłaszcza po ciąży kiedy skóra potrzebuje regeneracji, może być również zabieg pielęgnacyjny z witaminą A marki Klapp. Marcelina – doświadczony kosmetolog w Scopia Estetic Clinic podczas prezentacji zabiegu uświadomiła jak dobrze działa na zmęczoną i wymagającą skórę. Witamiana A nazywana jest witaminą młodości, a więc jeżeli gdzieś już widoczne są u Ciebie jakieś zmarszczki to z pewnością powinnaś pozwolić sobie na taki regenerująco – odżywiający zabieg.

Kosmetolog też człowiek!

Kosmetolog to nie tylko wykształcenie czy zawód… ale przede wszystkim pasja! Kosmetolog z pasją porozmawia o potrzebach Twojej skóry, zaproponuje terapię i w końcu wykona zabieg w taki sposób, że poczujesz się jak nowo narodzona. 🙂 Tego też Ci życzę, bo przecież coś Ci się w końcu z tego macierzyństwa należy!

Niezdecydowanym polecam odwiedzić Scopia Estetic Clinic w Krakowie przy ulicy Josepha Conrada 79. Poznałam to miejsce „od kuchni” i z całą pewnością jest warte odwiedzenia!

A Ty odwiedzałaś kosmetyczkę kiedy byłaś w ciąży lub chwilę po porodzie?

Najpewniej zainteresuje Cię też: