Jaki fotelik rowerowy – na pewno Hamax?

Jaki fotelik rowerowy Hamax kupić? – słyszę często. Sprawdź czy np. Hamax Siesta czy Smiley to dobry fotelik rowerowy dla dziecka. Ja już wiem jak trzeba podejść do pytania: jaki fotelik rowerowy kupić dla naszego 2 latka. Dlatego chcę się podzielić z Tobą tymi doświadczeniami. Skąd wzięła się ta obiegowa opinia, że jak fotelik rowerowy dla dziecka to tylko Hamax? No i najważniejsze czy te przekazywane pocztą pantoflową hasła są prawdziwe – tego dowiesz się poniżej. Jeżeli mowa już o fotelikach to obowiązkowo sprawdź też:

>>Fotelik samochodowy – 6 rad przed zakupem<<

A wracając do fotelików rowerowych…

Koniecznie sprawdź przed zakupem!

Jeśli to czytasz to zapewne już wiesz, że chcesz wozić swoje dziecko w foteliku rowerowym, tak? Pozwolisz jednak, że upewnię się czy aby na pewno pomyślałaś o podstawowych kwestiach przed zakupem fotelika rowerowego. Co mam na myśli? Ano, czy…

PO PIERWSZE: Twoje dziecko może jeździć w foteliku rowerowym?

jaki-fotelik-rowerowy-hamax-siesta-16

Optymalny wiek dziecka na fotelik rowerowy to…

Producenci fotelików rowerowych twierdzą, że niemowlę, które ukończyło 9 miesięcy życia i potrafi już samodzielnie siedzieć z powodzeniem może ruszać w podróż. Obiegowo krążą opinie, że najlepiej kiedy jest to co najmniej rok. Z opinii pediatrów, z którymi miałam kontakt wynika, że optymalnym czasem dla dziecka żeby usiąść w foteliku rowerowym jest czas kiedy potrafi już samodzielnie chodzić – czyli jak wiesz mogą to być nawet 2 latka. Dlatego sporo rodziców zastanawia się jaki fotelik rowerowy dla 2 latka kupić właśnie. Skrajną opinię przedstawia znany i ceniony fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, który twierdzi, że nie powinno się przewozić w foteliku na rowerze jeżeli nie ukończyło ono jeszcze 3. roku życia. W czym problem? Mowa o niedojrzałości aparatu kostno-stawowo-mięśniowego u dziecka. Oczywiście jak to zwykle bywa jest to sprawa względna i zawsze indywidualna zaś słuszną decyzję kiedy dziecko usiądzie w foteliku rowerowym ostatecznie podejmujesz Ty!

Wiek wiekiem,