Dzień dziecka się zbliża! Zdradzę Ci mój sekret…

1 czerwca zbliża się wielkimi krokami. Uwielbiam ten dzień! I to nie dlatego, że mamy wiosnę, robi się coraz cieplej, a codziennie rano zaczyna budzić nas słońce. Uwielbiam ten dzień dlatego, że to właśnie Dzień Dziecka. Sama jestem dzieckiem zresztą jak każdy z nas, ale też mam dzieci. DZIECI… jak to cudownie brzmi. Dlatego w tym roku ten dzień będzie dla mnie szczególnie wyjątkowy. Bo mogę już powiedzieć „mam dzieci”. Liczba mnoga. Jak to cudownie brzmi. Mam dwóch wspaniałych synów.

Ty też zawsze będziesz dzieckiem!

Jeszcze do niedawna byłam tylko po tej drugiej stronie kiedy to rodzice składali mi życzenia i obdarowywali jakimś miłym podarunkiem. Zawsze pamiętali. Zawsze całowali. Zawsze życzyli spełnienia marzeń. Zawsze. I choć mój wiek wcale nie jest wiekiem dziecięcym to jednak tradycja wciąż trwa. I wiem, że będzie trwać i trwać. Skąd mam tą pewność? Bo kiedyś ich zwyczajnie o to zapytałam, a nawet zasugerowałam, że już jestem dorosła i nie muszą mnie tak ściskać, całować i wydawać pieniądze na jakiś upominek dla mnie. Jednak wiesz co usłyszałam w odpowiedzi? „Dla nas zawsze będziesz dzieckiem. Nieważne ile będziesz miała lat 10, 20 czy 50. Naszym dzieckiem pozostaniesz na zawsze. Zresztą sama zrozumiesz jak będziesz miała swoje dzieci”. I zrozumiałam. Mimo tego, że moje dzieci są jeszcze małe to rozumiem. Jakie to ma znaczenie czy maja teraz 2 miesiące, 2 lata a później będą już pełnoletnie? Na zawsze przecież pozostaną moimi dziećmi. I zawsze tego dnia jak tylko usłyszę dźwięk budzika, to w pierwszej kolejności pomyślę właśnie o nich – o moich synach ❤ A swoją drogą mam nadzieję, że moje synowe nie będą się wkurzać na mnie jak tego dnia będę chciała wycałować ich mężów 😉

„NIE” dla dnia dziecka!

I chociaż uważam, że jest to jeden z najpiękniejszych dni w roku to pewnie znajdą się i tacy co nie obchodzą Dnia Dziecka, podobnie jak Walentynek, Dnia Kobiet i tym podobnych świąt. Pewnie znajdą się tacy co powiedzą, że:

to komercja i zwykłe nakłanianie rodziców do wydawania kasy!

dzień dziecka powinien trwać cały rok, a nie tylko jeden dzień!

to święto jest przereklamowane!

Mogą być i tacy co z pogardą będą patrzeć na rodziców, którzy tego dnia robią wszystko, aby ich dzieci były najszczęśliwsze na świecie. Kojarzysz ich, prawda?

Ja jednak uważam inaczej! Mój sekret…

Dzień Dziecka podobnie jak inne dni w roku gdzie kartki kalendarza przypominają nam o miłości są dla mnie okazją, aby na chwilę zwolnić. Aby spędzić ten czas oddając 100% mojej uwagi osobom które kocham. I owszem zgodzę się z tym, że dzieci powinno się kochać przez cały rok, że powinno się poświęcać im swój czas, swoje zaangażowanie i być z nimi na 100% codziennie, a nie tylko jeden dzień w roku. Zgadzam się. Jednak dzisiejsze tempo życia, praca, obowiązki czasami sprawiają, że wpadamy w rutynę, że działamy mechanicznie, że mimo tego, że jesteśmy z dziećmi fizycznie to nasze myśli są gdzieś daleko. A tego dnia warto poświecić im całą swoją uwagę i samemu na chwilę poczuć się jak dziecko. Jeżeli zaś chodzi o reklamy, które z każdej strony nakłaniają nas do zakupu jakiś super drogich zabawek to wcale nie znaczy, że od razu mamy je kupować. Przecież jest wiele rzeczy, które i tak i tak musimy kupić bo są nam potrzebne, albo które mieliśmy w planach. Zresztą czasami wystarczy jakiś drobiazg, niewielka rzecz o której nasze dziecko od dawna marzy. To wspaniałe, że właśnie tego dnia te marzenia mogą się spełnić. Poza tym warto o tym pomyśleć wcześniej. Wiele sklepów oferuje też zniżki na swoje produkty. Które? Mówisz i masz! Zobaczcie co odkryłam:

promocja 5 10 15 oraz promocja Smyk

obie warte uwagi. Możesz kupić markowe rzeczy w naprawdę dobrej cenie. Zresztą przekonaj się sama i pamiętaj, że to już ostatni dzwonek w końcu Dzień Dziecka już za niecałe dwa tygodnie.

Dlatego bardzo cieszę się, że jest taki dzień w kalendarzu, który przypomina nam, aby trochę zwolnić. Aby wspólnie całą rodziną trochę odpuścić. Tego dnia nie liczy się posprzątany pokój, nastawione pranie czy obiad na patelni. Tego dnia liczą się dzieci. Ich uśmiechy. Uwaga skupiona tylko na nich w każdej minucie dnia. 100% nas dla nich.

dzien-dziecka2

Ja z Tomkiem obiecaliśmy sobie, że zawsze będziemy się starać tak zaplanować nasze sprawy, aby tego dnia udało nam się być razem. Zrobić jakąś niespodziankę naszym dzieciom i zapamiętać ich radość i uśmiechy, które będą dla nas motywacją na kolejne dni.

Uśmiech dziecka. Jedyna na świecie radość, która jest w 100% szczera

Miłego Dnia Dziecka! Daj znać z jakiego prezentu ucieszyło się Twoje dziecko 🙂

wpis jest elementem współpracy z kupon.pl

Najpewniej zainteresuje Cię też: