10 zalet bycia w ciąży

Jesteś w ciąży? Gratuluję! To na prawdę wyjątkowy czas dla Ciebie, dla rozwijającego się w Tobie maluszka i dla Twojego partnera. W tym czasie prawdopodobnie dopadną Cię typowe ciążowe dolegliwości, z którymi musisz sobie poradzić (albo po porostu je przeczekać bo po jakimś czasie same ustąpią). Jednak ciąża to także wiele zalet i właśnie o nich będzie dzisiejszy wpis. Od kilku tygodni mam ten czas już ponownie za sobą, dlatego przyszło mi popatrzeć na niego ze sporym sentymentem. 🙂 Dlaczego myślę, że warto być w ciąży? Moje TOP 10:

 1. Brak okresu

  Luksus jaki możesz doświadczyć przez te 9 miesięcy, a czasami nieco dłużej bo jeszcze po urodzeniu jest wręcz nieoceniony. Żadnych podpasek, tamponów, bóli menstruacyjnych czy bolących, nabrzmiałych piersi. Możesz poczuć jak dobrze ma facet… przez całe życie 🙂

 2. Duże, jędrne piersi

  Czy wszystkim nam zależy na tych dużych? Tutaj bym polemizowała, ale tak jędrnych piersi to chyba żadna by sobie nie odmówiła. W ciąży piersi stają się pełniejsze, bardziej jędrne, zwłaszcza jak już wykarmiłaś nimi jedno lub więcej dzieci. Są po prostu sexy! Co więcej „nowe piersi” to nowa bielizna więc szał zakupowy przed Tobą 🙂

 3. Jedzenie

  Już nie musisz martwić się o te boczki czy zaokrąglony brzuszek po zjedzeniu dużego obiadu, a wręcz przeciwnie. To czas kiedy możesz sobie pozwolić na małe, jedzeniowe szaleństwa. Wiadomo w ciąży zwiększa się zapotrzebowanie na witaminy więc dobrze jest wprowadzić do diety pewne produkty, o których możesz poczytać tutaj. Jednak zjedzenie kawałka pysznego sernika mamy nie musi się kończyć zrobieniem od razu 100 brzuszków czy przebiegnięciem się kilka razy dookoła domu 🙂

 4. Dla partnera jesteś numerem 1

  Oczywiście powinnaś być dla niego numerem jeden ZAWSZE! Jednak w tym wyjątkowym czasie Twój mężczyzna niczego Ci nie odmawia. Troszczy się o Ciebie jakbyś była zrobiona ze szkła. Wyręcza Cię w wielu domowych obowiązkach i nie rzadko spełnia Twoje nawet szalone zachcianki.

 5. Ruchy dziecka

  Bicie serduszka. Machanie rączką. Pierwsze figle i zabawy. To wszystko w Tobie, w Twoim brzuchu, tylko Ty masz szansę to wszystko poczuć. Początek życia, nowy człowiek… w Tobie. Czy to nie piękne?

 6. Masz czas

  Ciąża to jedyny moment w życiu każdej kobiety, kiedy nikt nie powinien się dziwić, że chcesz trochę zwolnić. L4 zaniesione do pracy nawet jeżeli Twoja ciąża nie jest zagrożona nie powinno nikogo dziwić. To właśnie wtedy możesz odpoczywać do woli, cieszyć się tym stanem, czytać, poznawać, spacerować i nigdzie się nie spieszyć. Wręcz przeciwnie jeszcze Twoi bliscy będą Cię namawiać, abyś jak najwięcej odpoczywała i zbierała siły na poród i dla swojego dzidziusia, który później nie da Ci tyle pospać.

 7. Pierwszeństwo

  Chociaż coraz mniej ludzi zauważa, albo udaje, że nie widzi, że jesteś w ciąży to jednak na pewno wiele razy spotkasz się z tym, że życzliwi ludzie przepuszczą Cię w kolejce. Jadąc autobusem, tramwajem czy metrem ktoś ustąpi Ci miejsca. To czas uprzywilejowany. I o ile możesz spotkać się z określeniem, że ciąża to nie choroba to jednak nie bez powodu stworzono kasy pierwszeństwa czy odpowiednio oznaczone miejsca w autobusach. Skłamałabym gdybym powiedziała, że zawsze, ale jednak wiele razy spotkałam na swojej drodze troskliwych i życzliwych ludzi którzy bez zastanowienia przepuścili mnie w kolejce albo ustąpili miejsca.

 8. Seks bez ograniczeń

  O tak! To jeden z moich ulubionych punktów. Nie musisz martwić się czy masz dni płodne czy niepłodne, czy wzięcie tabletki o kilka godzin później nie wpłynie na poczęcie. Nie musisz już liczyć, patrzeć, sprawdzać. Martwić się o to jaki środek antykoncepcyjny będzie dobry zarówno dla Ciebie, Twojego samopoczucia i jednocześnie czy będzie odpowiednio skuteczny. Możesz o tym wszystkim zapomnieć, cieszyć się i korzystać! A więcej o powodach dlaczego warto uprawiać seks w ciąży przeczytasz tutaj.

 9. Hobby i pasje

  To czas kiedy możesz dużo więcej czasu poświęcić na swoje hobby. Postawić na swój rozwój, a może właśnie będąc w ciąży odkryjesz swoją nową pasję? Jeżeli tak to będziesz miała dużo czasu na oddanie się jej całkowicie.

 10. Piękniejesz

  Gęstsze, lśniące włosy, cera bez przebarwień, dłuższe i mocniejsze paznkocie to wszystko na skutek zmian jakie zachodzą w Twoim organiźmie od kiedy jesteś w ciąży. Nie wiem jak Ty, ale ja nie raz słyszałam komplementy, że ciąża mi służy, że ładnie wyglądam (a co wcześniej byłam brzydka? 🙂 ) Sama zresztą zauważyłam pewne zmiany, ach! te hormony.

Jakie Ty dostrzegasz zalety bycia w ciąży? Co jeszcze dopisałabyś do tej listy?

Najpewniej zainteresuje Cię też: